Abonelik E-Ticaretinin Avantajları

Eğer insanlara sunmak istediğiniz bir girişim fikriniz/ürününüz veya hizmetiniz varsa ve alt yapınız e-ticaret üzerinden ilerlemeye müsaitse abonelik e-ticaret sistemi girişimciler için oldukça avantajlı bir tercih. E-ticaret altyapısı altında ürün veya hizmetleri kolay bir şekilde tüketiciyle buluşturmak mümkün, hatta teknoloji çağının içinde olmamız bu sistemin daha yararlı ve kârlı olmasını sağlıyor. Tüketiciler ve hedef kitle artık ürün ve hizmetlere ulaşımını kolay yoldan sağlama çabasında. Tüm bunlar ele alındığı zaman e-ticarette abonelik yapısının avantajlarını sıralamak mümkün:

  • Abonelik sistemi müşterilerinizin her şeyden önce size sadık kalmasını sağlar. Özellikle ürün aboneliklerinde müşteriler ihtiyaçlarına yönelik tüketimlerini abonelik modeline bağlayarak sürekli bir alım içerisine girerler ve üretici tüketiciyle sürekli bir bağ içinde kalır. Müşteri sürekli tekrarlanan düzenli satın alımları sayesinde ürüne ve hizmete bağımlılığını arttırır.
  • E-ticaret her zaman esnek fiyatlandırma yapısına sahip bir platformdur. Dış piyasaya oranla daha çok tercih edilebilme özelliği içerir. Bu bakımdan abonelik sistemi de müşteriye sunduğu fiyat avantajı ve esnek fiyatlandırmayla abonelerini memnun edebilmekte, sistem kendisine müşteri çekebilmektedir. Her müşteri profili için farklı ürün kutularının ve fiyatlarının var olması tercih edilebilirliği oldukça arttırıyor.
  • E-ticaret abonelik modelleri ve hazırlanan paketler, kutular müşterilere göre değişebilmekte, arzulanan ürünlerle tüketicileri buluşturabilmektedir. Ürünlerin kişileştirilebilir olması özelliği tüketicileri en çok etkileyen ve çeken kısımdır. Her tüketici kendisine özgü ve kişiselleştirilmiş ürünleri elde etmesi açısından tatminkar olur. Böylelikle müşterilerin ürüne olan ilgileri sürekli artıyor ve yenileniyor.
  • Yeni müşteri edinme ve müşteri bulma, abonelik altındaki müşterilerini kaybetmeme gibi konular açısından abonelik e-ticaret modeli her zaman girişimci için avantaj yaratıyor. Müşterilerle dolaylı ama aynı zamanda doğrudan iletişim, abonelerin sistemde kalmasını, yeni müşterilerin beklentilerini görmeyi ve gelişmeyi sağlamaktadır. Böylelikle müşteri edinme maliyetleri azalmakta ve müşteriyi elde tutma olanağı daha da kolaylaşmaktadır.
  • Abonelik sistemi müşteri kontrolünü sağlamakta, müşteri sayısını belirlemekte ve görmekte yarattığı kolaylıkla stok açısından da önemli bir avantaj sağlıyor. Kişi sayısının belirgin olması yapacağınız stoğun ve ürün sayısını da belirginleştiriyor. Stok azlığı veya çokluğu sıkıntısı yaşatmıyor.
  • Ürünlerin sayısının ve yapısının biliniyor olması nakliye açısından da oldukça avantaj sağlıyor. Nakliyecilerle daha kolay ve maliyetsiz anlaşma sağlanabiliyor. Böylelikle abonelik modelinde çok önemli olan teslimatın da daha hızlı ve sorunsuz olması müşterilerin ve girişimcinin tatminini arttırıyor.
  • Alımların ve gönderimlerin düzenli bir yapıya sahip olması hem üretici hem tüketici açısından satış sürecini kolaylaştırıyor. Karmaşıklıktan uzak olması ve abonelik sisteminin kolaylığı sayesinde hem girişimci sisteme adapte olabilmekte hem de müşteri aradığı kolaylığı bulabilmektedir.

Bunlar gibi birçok abonelik e-ticaretinin avantajı sıralanabilir. Kısacası eğer sunmak istediğiniz bir ürününüz, girişimcilik fikriniz varsa abonelik sisteminin çok fazla artı yönü sizleri bekliyor. Hem müşterileriniz hem de kendiniz açısından iki taraflı kolaylık ve kazanım sağlayan bu sistem yeni fikirler için mükemmel bir platform oluşturuyor.

Siz de hemen bir abonelik iş modeli hayata geçirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin! Zebrapos olarak başlangıç yatırım maliyetine ve yazılım ekibine ihtiyaç duymadan, hızlı ve kolayca abonelik projenizi başlatın.

Siz işinize odaklanın, teknoloji ve abonelik bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.