Abonelik Modeli İle Çamaşır, Kurutma ve Bulaşık Makinesi Satmak: Bundles

Başlığı gördüğünüzde şaşırmanız gayet doğal. Fakat daha önceki yazılarımızı okuduysanız çok da şaşırtıcı olmadığını anlamışsınızdır.

Her zaman söylediğimiz gibi, abonelik modelinin uygulanamayacağı alan neredeyse yok! Bu yazımızda da abonelik modeliyle, nasıl çamaşır, bulaşık ve kurutma makinesi satabilirsiniz bunu göstereceğiz. Hem de örneğiyle birlikte!

Tüketicilerin satın alma alışkanlıkları değişiyor. Müşteriler artık bir ürüne tek seferde çok yüklü miktarda paralar vererek, ürünün aidiyetini tamamen üzerlerine almak istemiyorlar. Az az ödeyerek, sürekli ödeyerek, kullandıkları kadar bir ürüne sahip olmak istiyorlar.

Bu noktadan baktığınızda aslında abonelik modelinin, kiralama modeliyle benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Gelelim abonelik modeliyle çamaşır, bulaşık ve kurutma makinesi satışına. Saymış olduğum bu üç ürün de tek seferde yüklü miktarlarda para ödeyerek alabileceğiniz ürünlerden birkaçı. Peki bu ürünlere bu kadar parayı bir anda vermektense, her ay az az ödeseniz ve dilediğiniz zaman mevcut ürününüzü başka bir ürünle değiştirebilseniz, çok iyi olmaz mı?

‘Evet’ dediğinizi duyar gibiyim. İşte artık bunu yapabileceğiniz bir girişim var: Bundles. Fakat şu anda sadece Hollanda’da hizmet verdiklerini de söylemeliyim. Ama belki bu yazıyı okuyan bir firma ya da girişimci böyle bir proje başlatabilir.

Bundles

Bundles’ın günün sonunda yaptığı iş şu; siz çamaşır, kurutma, bulaşık veya kahve makinesine abone oluyorsunuz ve kullandığınız kadar ödüyorsunuz.

Tabii iş bu kadar basit değil, fiyatlama politikasından ve detayından aşağıda bahsediyorum.

Örneğin kurutma makinesine abone olmak istediniz. Karşınıza yukardaki görseldeki gibi detaylar geliyor.

İki farklı fiyatlama mevcut, birinci fiyat teklifi kullandığınız kadar ödediğiniz model. Bu modelde sizden aylık fix €16.95 ve kurutma başına da €0,40 gibi bir ücret alıyor. İkinci fiyat teklifi ise sabit fiyatlı modelden oluşuyor. Makineyi ayda kaç kere kullandığınızı sorgulamıyor ve sizden fix €20.95 kesiyor.

Buradan size uygun paketi seçiyor ve adres bilgileri ile kart bilgilerinizi girerek ilk ödemenizi yapıp servisin kurulum için gelmesini bekliyorsunuz.

2-3 iş günü içinde gelen servis, ücretsiz bir şekilde kurulumu yapıyor. Eğer kullanım bazlı fiyatlama modelini seçtiyseniz, kurutma makinesi ile priz arasına küçük bir cihaz da ekliyorlar. Böylece kaç kere kullandığınızı ölçerek ona göre aylık güncel fiyatı hesaplıyorlar.

Bir diğer güzel özelliği de çamaşır makinesi aboneliğinde mevcut. Eğer Bundles üzerinden çamaşır makinesine abone olursanız, yıkama başına fazladan €0,40 vererek deterjana da abone olabiliyorsunuz. Böylece evde deterjan kaldı mı kalmadı mı sorularını da düşünmekten kurtuluyorsunuz.

Özellikle yeni evlenen çiftler ve de öğrenciler için masrafları oldukça azaltan bu modelin yakın zamanda ülkemizde de uygulanacağından eminim.

Sizin de aklınızda bir ürünü abonelik modeliyle sunmak, düzenli nakit akışına sahip olmak varsa hemen bizimle iletişime geçin!

Zebrapos ile başlangıç yatırım maliyetine ve yazılım ekibine ihtiyaç duymadan, hızlı ve kolayca abonelik iş modeliniz hayata geçirin.

Siz işinize odaklanın, teknoloji ve abonelik bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.