Abonelik Modeliyle Bağış Toplamak

Abonelik ekonomi modeli son 6 yıl içerisinde popüler bir satın alma davranışı haline gelmiştir. İnsanlar bir ürüne veya hizmete abone olarak aylık ve düzenli olarak ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu model ürüne veya hizmete yüksek katılım sağlar. Abonelik modeli geniş bir yapıya sahip olduğundan, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da bu modelle hedeflerine ulaşabiliyor.

Farklı amaçlarla kurulan ve yardımlar toplayan yardım kuruluşları, abonelik modelini kullanarak bağışa olan katılımı arttırabiliyor. Aynı zamanda düzenli bir içeriğe sahip olan abonelik, bağışçılar için kolaylıklar sağlıyor. Kuruluşa giderek somut bağışlar yapmak ve bağışı düzenli yapmaya çabalamak bağışçılar için de zor olabiliyor. Bu modelle bağışçılar dilerlerse bağış miktarlarını da kendileri belirleyebiliyor. Bu noktada da bağışçıların memnuniyeti de sağlanmış oluyor.

Abonelik modeliyle bağış toplamak ve bağış yapmak yardımların sürekliliğini sağlamak açısından oldukça avantajlı ve tatmin edici. Kuruluşların gelirlerini her ay tahmin etmesi, her ay alınacak bağış miktarını belirlemesi büyük kolaylıklar sağlıyor. Aynı zamanda bağış teşviki için belirli miktarlarda bağış yapan kesim için özel hediyeler vermek ve ödüllendirmek de bu modelin bir parçası olabiliyor. Yani kuruluşlar bağışlarının karşılığında bağış yapanlara bir abonelik kutusu göndererek onların memnuniyetini daha da arttırabilir. Büyük yardımda bulunan bağışçılara daha değerli hediye ve ödüller sunulması da geri dönüşü arttırıcı etkenlerden.

Bağışların abonelik modeline bağlanması ve bağışçı insanlara teşekkür etmek adına hediye ve ödül kutuları gönderilmesi hem bağışların miktarı ve işlevini zenginleştirirken hem de teşviki arttırmayı sağlıyor. Kuruluşlar için rahat yardım toplamaya, hesap ve geliri tahmin etmeye, bağışçılar için de memnuniyet ve süreklilik sağlamak için abonelik modeli bağış toplamak için mükemmel bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Siz de bağışçılarınızdan bağışlarınızı otomatik olarak tekrarlı bir şekilde almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! Zebrapos ile başlangıç yatırım maliyetine ve yazılım ekibine ihtiyaç duymadan, tekrarlı tahsilatlarınızı abonelik modeliyle hızlıca ve kolayca hayata geçirin.

Siz bağışçı sayınızı arttırma odaklanın, abonelik ve teknoloji bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.