Başarılı Abonelik Kutuları: Dollar Shave Club

Artık bir gelenek haline getirdiğimiz başarılı abonelikler hakkında yazdığımız blog yazımızın ikincisine Dollar Shave Club ile devam ediyoruz.

Erkek bakımını ele alan en kaliteli ve yenilikçi ürünleri sunan Dollar Shave Club, abonelik sistemli e-ticaretin başarılı isimlerinden biri. Kaliteli tıraş bıçakları ve erkek bakım ürünleriyle tanınan Dollar Shave Club diğer erkek bakım ürünlerini ele alan markalardan farklı olarak müşterileriyle yakın bir ilişki kuruyor. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak marka kimliklerini internetten ve sosyal medya araçlarıyla başarılı bir şekilde sunan firma sahip olduğu mizahi yapısı ve reklamları ile abonelerini ve hedef kitlesini kendisine çekiyor. Güncel ve genel olan erkek problemlerini baza alarak abonelerine her ay farklı ürünler sağlıyor. Kişilere ve ihtiyaçlara hitap eden yeni ürünler sunması, markanın her geçen gün başarıya ulaşmasında en büyük etken.

Dollar Shave Club abonelik kutu modeliyle sunduğu kaliteyi geniş bir kitleye ulaştırmayı başardı. Hatta erkek bakım ürünleri konusunda kutu aboneliklerine öncülük sağlıyor. Tıraş bıçaklarının kalitesi ve bakım ürünlerinde sağladığı tatminle birlikte birçok müşteriye ulaşan firmanın abonelik modeli, markanın büyümesinde ve daha çok müşteri elde etmesinde önemli rol oynadı. Genel olarak erkekler tarafından tercih edilen ve kalitesini kanıtlamış olan marka, kutu modeli ile yeni bir platform oluşturarak markasının gücünü sektörde daha sağlam göstermiş oldu. Marka şu anda dünyanın birçok bölgesine hizmet verme aşamasına geldi.

Alışveriş yapmaktan hoşlanmayan, sevmeyen veya zamanı olmayan özellikle erkek müşterileri ele alan Dollar Shave Club güvenirliği ve kalitesiyle abonelik sisteminde istediği başarıya ulaştı. Müşteri sayısı 3.2 milyonu bulan Dollar Shave Club sunduğu hizmet sayesinde abone sayısını her geçen gün arttırmakta. Uygun fiyatlı olması ve abonelik modelini başarılı bir şekilde ele alıyor olması markanın ilerleyen zamanlarda rakip markalara büyük fark atmasını da beraberinde getirecek bir başarı. Müşteriler, markaya abone olarak tercih ettikleri aralıklarla sürekli ve yeni ürünler elde etmekte. Her ay gelen kutunun içinde yeni ve farklı ürünlerin yer alıyor olması abonelerini mutlu ediyor ve böylelikle kalıcılığı elde ediyor. Bütün bunlar ele alındığında Dollar Shave Club farklılığı sağlaması, ihtiyaçlara yönelik ürünleri barındırıyor olması, aboneleriyle yakın ilişki kurması, reklamları ve kalitesiyle abonelik modelin en başarılı isimlerinden birini oluşturuyor.

Firma gösterdiği başarı sayesinde, yakın dönemde dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Unilever tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Abonelik modelli e-ticaretin geleceğin modeli olduğunu gösteren bu ‘exit’, bu alanda çalışmak isteyen ve yeni iş modelleri üzerine kafa yoran girişimcileri de heyecanlandırdı.

Eğer siz de bir abonelik iş fikri hayata geçirmek ya da mevcut iş modelinize aboneliği eklemek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! Zebrapos ile başlangıç yatırım maliyetine ve yazılım ekibine ihtiyaç duymadan, hızlı ve kolayca abonelik işinizi hayata geçirin.

Siz işinize odaklanın, teknoloji ve abonelik bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.