Dijital Medya Aboneliği

Teknoloji ve dijital alandaki gelişmeler abonelik tabanlı ekonominin de dijital platformda büyümesinde büyük etki uyandırıyor. Dijital abonelik modeli olarak teknolojik dünyada yer alan abonelik, medya dünyasında hızla büyüme alanı buluyor. Her alanda olduğu gibi abonelik haber alanında da büyük oluşumları beraberinde getiriyor.

Haber sayfaları ve gazeteler daha fazla okunmak ve daha fazla insana ulaşmak için birçok yöntem izliyor. Dijital medya abonelikleri de tam bu alanda devreye girerek bu amaca ulaşmada büyük kolaylık yaratıyor. Birçok gazete ve medya abonelik modeline geçme kararı aldı.

Finans, ekonomi, gündem konularını içeren haber siteleri ve gazeteleri abonelik sistemiyle okuyucularına avantaj sağlama amacı içindeler. Dünya ve Sözcü gazateleri abonelik sistemi başlatarak gazete okuyan ve gündemdeki bilgileri edinmek isteyenler için kolay ulaşılabilirlik sağlıyor. Aboneler haberlerden ve piyasadan daha önce haberdar oluyor, gerekli tüm bilgileri elde ediyor, dijitalin verdiği kolaylıktan yararlanarak her an her yerde bilgi sahibi olabilme şansı yakalıyor.

Dünya Gazetesi sunduğu abonelik paketlerini içeriklerine göre ele almış. Daha geniş içeriğe sahip olan aboneliği plus abonelik olarak adlandırmış. Okuyucular kendilerine hitap eden abonelik paketini seçerek elde edeceği bilgileri kendileri belirleyebiliyor. Gazeteye, dergiye, televizyona ayıracağı vakti tek bir sistem içerisinde her an elde edebilen okuyucular aboneliklerini iyi değerlendiriyor.

Sözcü gazetesi de Plus pakete erişim sağlamanız için bir abonelik altyapısı sunuyor. Abone olduğunuz durumda web sitesinde reklam görmeden gezinebilir, e-gazeteye sahip olabilir ve size özel haberlere erişebilirsiniz. Aylık veya yıllık abonelik seçenekleri sunan Sözcü, okuyucularına ayrıcalıklı erişim sunabiliyor.

Siz de üretmiş olduğunuz içeriği okuyucularınıza/takipçilerinize abonelik modeliyle ulaştırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! Zebrapos ile yazılım ekibine ve başlangıç yatırım maliyetine ihtiyaç duymadan hızlı ve kolayca abonelik iş modelinizi hayata geçirin.

Siz işinize odaklanın, abonelik ve teknoloji bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.