Global Pazardaki En Başarılı 20 Kutu Aboneliği

Başarılı bir kutu yaratmanın en önemli yollarının hedef kitleyi ele alması, ihtiyaçları belirlemesi, etkileyici olması, içeriklerinin zengin ve kaliteli olması, farklılık yaratıyor olması, kutunun dizaynı, müşteriye hitap etmesi ve beklentileri karşılıyor olması gerektiğinden daha önceki blog yazılarımızda bahsetmiştik. Eğer bir kutu yaratmak ve bu kutu işinden karlı çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken eylemlerden en önemlisi yarattığınız kutunun rakipleriniz içerisinde en göze çarpanı ve tercih edinirliğinin yüksek olması gerektiği.

Bütün bu nitelikler göz önüne alındığı zaman Dünya’daki en başarılı abonelik kutu örneklerine göz atarak başarılarının sırlarını incelemekte fayda var. Öncelikle bir kutu oluşturma isteğinizden sonra hangi alanda ve hangi hedef kitleyi ele aldığınız önemli. Yapılacak bir çok kutu çeşidi mevcut; güzellik ve bakım ürünleri kutuları, yeme içme üzerine kutular, kadınlara veya erkeklere, çocuklara, bebeklere özel kutular, hayvanları ele alabileceğiniz bir kutu veya insanların genel olarak hobilerine hitap edebilecek örnekler sıralanabilir.

Güzellik kutularında en iyiler:

Ipsy: Amerika’da hızlı giriş yapan bir güzellik kutusu. Bir çok abonesinin olması ve başarısının sırrı bu sektördeki kutu örneklerinden ilklerinden olması ve dijital dünyayı baz alarak Youtube üzerinden yaptıkları videolar. Videoda ünlü bir isme(Michelle Phan) yer vermeleri de kutuyu etkili kıldı. Aynı zamanda sadece makyaj malzemeleriyle sınırlı kalmayıp cilt, saç bakım ürünleri gibi diğer ürünleri de kutularında sunmaları onları bir adım önde tuttu. Artı olarak bir makyaj çantası sunmaları da aboneleri için oldukça tatmin edici. Kutunun fiyat uygunluğu da gözden kaçmamalı, Ipsy kutu aboneliği aylık yalnızca 10$.

Sephora: Bilinen en iyi güzellik kutusu örneklerinden birisini oluşturuyor. Diğer kutulardan farkı her ay farklı markaların ürünlerini veya yeni ürünlerin testerlarını sunmaları. Kadınların ürünleri denemeden almamalarını göze alıp onlara test etmeleri için çeşitli ürünler göndermeleri ve ürünlerinin tercih edilen markalardan oluşması kutuyu başarılı kılan özelliklerden.

Birchbox: Kutusunun içerisinde yalnızca makyaj ürünleri değil bakım ürünlerinden, parfümlere kadar bir çok seçenek sunuyor. Test edilmesi açısından abonelerine gönderdikleri testerlar da bu kutunun içine dahil oluyor. Genel olarak kadınların ihtiyacı olan ürünlerin çoğunu ele alması alanında Birchbox’u başarıya ulaştırıyor. Birchbox erkekleri de ele alan kutu seçenekleiryle kitlesini ve abonelerinin sayısını arttırmada oldukça başarılı. Hediyelik kutu olarak tercih edilmesi de kutuyu daha iyi noktalara taşıyor.

Boxycharm: Diğer güzellik kutu modellerinin yanında ürünleri tam boy ve direkt olarak kişinin uzun süre kullanacağı ürünleri baz alarak oluşturulmuş bir güzellik kutusu. Kutunun içerisinde yer alan ürünlere artı olarak ürünlerin daha iyi kullanılması amaçlı diğer ürünler de yer alıyor. Makyaj fırçaları, serumlar gibi. Bu diğerlerinden farklı olmasında bir etken. Aylık aboneliği 21$. Tam boy ürünler sunduğu için diğer kutu aboneliklerinden biraz pahalı olsa da ihtiyacı uzun süre gidermesi kutunun en büyük avantajı.

Yemek kutularında en iyiler:

Home Chef: Abonelerine güzel ve lezzetli bir öğün gönderen bir kutu. Kutunun amacı abonelerine güzel bir yemek sunmak. Bu sebeple kutunun içerisinde yer alan ürünlerle güzel bir yemek yapmak mümkün. Yemeğin içerisinde kullanılacak tüm ürünler kutunun içerisinde yer alıyor. Yemek tariflerini de içeren kutu hem lezzetli bir yemek sunma açısından hem de yeni yemekler yemek ve denemek isteyenler için mükemmel bir avantaj sağlıyor.

Graze: Atıştırmalık kutusu olan Graze, genel olarak çikolata, bisküvi, cips gibi sağlıksız ürünler sunmak yerine insanların sağlıklı atıştırmalarını sağlayacaak 8 farklı ürün sunan bir kutu. Sağlıklı olması ve lezzetli ürünler tercih etmeleri abonelerini memnun ediyor. Sürekli yenilenen atıştırmalıkları da abonelerini bu atıştırmalıklardan uzaklaştırmıyor.

Love with Food: Doğal, organik ve glutensiz ürünler sunan kutular arasında en popüler kutulardan birini oluşturuyor. İnsanların yeme tercihlerini ele alarak oluşturulmuş olması  kutunun başarısının en temel özelliği. Tercihlere bağlı olarak 7 veya daha fazla ürünü abonelerine sunuyor.

Mistobox: yemek kutuları yanında içeceği ele alan başarılı bir kutu örneği. Kahve severleri ele alan kutu, Dünya’nın her yerinden kahve deneyimlerini abonelerinin kapısına bırakıyor. Sürekli olarak yeni kahve tatları sunuyor olmaları alanında en iyilerinden biri olmalarında büyük etken.

Bulu Box: Fit kalmak isteyeni,spor yapanı, sporcuları veya daha iyi beslenmek isteyen insanları ele alarak oluşturulmuş bir kutu. Bulu box kutularında sağlıklı atıştırmalıklardan, vitaminlere, ek gıdalardan diğer gerekli beslenme ürünlerine bir çok ürün yer alıyor. Aynı zamanda insanların tercihlerine göre kilo verme gibi kutu modelleri de mevcut. Sağlıklı ve fit kalmak isteyenlerin tercih edebileceği ürünleri içeriyor olması kutunun en büyük avantajlarından.

Kadınlar için en iyiler:

FabFitFun: Kadınların hayat şekilne göre yılda 4 kere abonelerine teslim edilen bir kutu örneği. Her kutu içerisinde cilt ve makyaj ürünlerinin yer aldığı tam boy ürünler bulunuyor. Aynı zamanda takılar, ürünler için çantalar, aksesuarlar da yer alıyor. Kadınların bakım ihyiaçlarına yönelik çeşitli ürünleri barındırıyor olması kadınların en çok tercih ettiği kutulardan biri olmasında rol oynuyor.

Popsugar Must Have: FabFitFun gibi yılda 4 kere abonelerine çeşitli güzellik ürünleri sunann bir marka. Her kutu için 75$. Diğer benzer kutulardan Pop Sugar’ı farklı kılan ürünlerinin yüksek kalite ve markalardan oluşuyor olması.

Stitch Fix: Kadınların giyimini, tarzını ve kıyafetlerini göz önüne alarak oluşturulmuş ve diğer kutu aboneliklerinden çok daha farklı bir yol izleyen bir örnek. Bir stilist tarafından abonelerinin tercihleri ele alarak oluşturulan kombinlerin yer aldığı, her ay farklı kıyafetler sunan ve kadınların en büyük problemi olan kombin sorununu çözen bir kutu. Aboneler ihtiyaçlarına göre her ay, 2 ayda bir, 3 ayda bir gibi seçenekleri seçerek kutularına sahip olabiliyor.

Erkekler için en iyiler:

Bespoke Post: Erkeklere için bir çok ürünün yer aldığı bir kutu örneği. Erkeksi ve yenilikçi ürünleri sunan kutunun içerisinde genel olarak erkek bakım ürünleri, tıraş malzemeleri, cüzdan, aksesuar, giyim ürünleri, günlük kullanılacak ek ürünler gibi şeyler yer alıyor. Markaya üyeyseniz kutu 45$ değilseniz 55$. Ve aboneler istedikleri zaman kutularının gelme zamanlarını ayarlayabilir.

Dollar Shave Club: Tıraş ürünlerinin erkekler için büyük bir ihtiyaç olduğunu ama erkeklerin bu ürünler için alışverişe gitmekten haz etmediklerini değerlendiren Dünya’nın en başarılı abonelik kutu örneklerinden birisini oluşturuyor. Her ay abonelerine gönderdiği kaliteli tıraş malzemeleri aynı zamanda bakım ürünleriyle en çok tercih edilen aboneliklerden birisi. Aynı zamanda mizah yoluyla yaptıkları reklamları onları daha da ön plana çıkarıyor.

Çocuklar için en iyiler:

OwlCrate Jr.: Çocuklar için en iyi abonelik kutularından birisi. Bu kutu yeni, özel öğeleri ve ayın teması etrafında oluşturulmuş, tümü hayal gücünü ve yaratıcılığı teşvik eden birkaç ek ürün sunar. 8-11 yaş arası çocuklar için idealdir bir kutu olup ve aylık ücreti 28$.

DoodleCrate: Bir şeyler yaratmak isteyen ve kurnaz çocuklar için tercih edilen bir kutu örneği. Çocukların kutuyla birlikte gönderilen malzemeleri kullanarak bir şeyler yapmaları ve üretmelerine yönelik ürünlerin yer aldığı bu kutu ebeveynlerin ve cocukların en çok tercih ettiği abonelikler arasında yer alıyor. Boyalar, ahşap malzemeler, el işi gibi ürünler gönerilen talimatlarla birlikte çocuklar tarafından üretiliyor. İhtiyaç duylan her türlü el işi malzemesi almaktan kaçınmak için harika bir yol.

Evcil hayvanlar için en iyiler:

BarkBox: Köpeklerin oyuncak, atıştırmalık, çiğnemelik ihtiyaçlarını ele alarak, aynı zamanda sahipleriyle vakit geçirmelerini sağlayacak aktiviteler sunan bu kutu yalnızca ayda 22$. Hayvan sahiplerinin dikkatini çekmeyi başarmış başarılı bir kutu aboneliği.

Cat Lady Box: kedi temalı gömlekler, mücevherler, ev dekorasyonu, aksesuarlar, sanat ve daha fazlası dahil olmak üzere kedi sevenler için pek çok güzellik içeriyor. Eğer kediniz için daha fazla şeyler istiyorsanız 5$ karışılığı bir kaç oyuncak daha kutu içinde sunuluyor.

Hobi için en iyiler:

Book of the Month: Aylık seçimlerinden bir ila üç kitap arasında seçim yapmanıza izin veren bu kutu aboneliği kitapları kağınızın önüne kadar bırakıyor. İlk kitabınız 15 dolar ve her ek kitap 10 dolar. Burnunuz yeni kitaplar ve okumalara almak istiyorsa bu harika bir seçenek. Okumayı sevenler için oldukça avantajlı.

Loot Crate: Anime, film, TV showlarına özel ürünler gibi insanların kendi ilgi alanlarına göre seçeceği konu üzerinden bir çok t-shirt, aksesuar, oyuncak, çorap, oyun gibi ürünler kutunun içinde yer alıyor ve abonelerini mutlu ediyor. ayda 20$ olan kutu daha profosoneller için daha pahalıya denk gelebiliyor.

Siz de kendi abonelik kutu işinizi başlatmak istiyorsanız hemen bizile iletişime geçin! Zebrapos ile yazılım ekibine ve başlangıç yatırım maliyetine ihtiyaç duymadan, hızlı ve kolayca abonelik kutu işinizi hayata geçirin.

Siz işinize odaklanın, teknoloji ve abonelik bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.