Oyunlarda Abonelik Çağı

Günümüzde bilgisayar ve mobil oyunlara olan ilgi giderek artıyor. Oyun tutkunları kendilerine hitap eden oyunları ve oyun çeşitlerini bilgisayarlarına, telefonlarına ya da tabletlerine indirerek bu oyunlara sahip olabiliyor. Bu konuda en büyük sorun ise yeni oyunları keşfetmek, indirmek ve her biri için ayrı ayrı ücret ödeme kısmı. Abonelik sistemi son yıllarda bu konudaki sorunları çözme odaklı oyun abonelik sistemlerinin gelişmesine olanak sağladı.

Birçok oyunun yer aldığı bir platform ve abonelik karşılığında sistemdeki oyunların hepsine ücretsiz ulaşabildiğinizi düşünün. Sadece abone olarak aynı anda birçok dizi-filme erişilen platformlar gibi (örneğin Netflix) oyun odaklı abonelik sistemleri de artık hayatımıza girdi. Aylık veya yıllık abonelik paketleri üzerinden hizmet sunan bu sistemde arzu edilen süre için abonelik alınıyor ve oyunlara daha kolay ulaşım sağlanıyor. Üstelik platformda yer alan oyunların fiyatları ayrı ayrı ele alındığında aboneliğin çok daha avantajlı olduğu aşikar.

Oyunlar için abonelik sistemi müşterilerine çeşitli oyunlar ve keşifler sunuyor. Yüzlerce oyuna sadece abone olarak ulaşmak oyun tutkunları için oldukça tatmin edici oluyor. Müşteriler oynamayı dilediği oyunları, ilgi alanlarına giren diğer oyun çeşitlerini değerlendirme şansı buluyor. Sitemler içerisinde aksiyon, bilgi, çocuk oyunları, korku oyunları gibi birçok kategori mevcut. Müşteri dilediği kategoride dilediği kadar oyun oynama hakkına sahip. Bu da gerçek oyun tutkunları için mükemmel bir fırsat yaratıyor.

Özellikle internet hızının artması, bilgisayarların ve kullanılan teknolojilerin gelişmesi ile birlikte, oyunların tamamen internet üzerinden sunucuya bağlanarak bir web browser üzerinden oynanabilir hale gelmesi abonelik modelinin kullanımını da arttırıyor. Google’ın yakın zamanda yayınladığı platform olan Google Stadia oyun dünyasının Netflix’i olma yolunda hayata geçirildi. Tüm dünyada büyük ilgi gören Google Stadia aynı Netflix’te olduğu gibi abonelik modeli ile kullanıcılarına hizmet vermeyi amaçlıyor.

Oyun indirme maliyetlerini minimuma indiren, yeni oyun keşiflerini ve deneyimlerini sağlayan bu platformlardan yararlanmak sadece bir abonelikle mümkün. Tercih edilen zaman aralığını seçip abone olduktan sonra yüzlerce/binlerce oyuna aynı anda erişmek abonelik sisteminin sunduğu en güzel olanaklardan biri. Üstelik bu platformlara ister bilgisayar ister mobil uygulamalı olarak sahip olunabiliyor.

Eğer siz de geliştirdiğiniz oyunları abonelik modeliyle sunmak veya kullanıcıların oyunlara abonelik modeliyle erişerek oynayabilecekleri bir ürün geliştirmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! Zebrapos ile başlangıç yatırım maliyetine ve yazılım ekibine ihtiyaç duymadan, abonelik projenizi hızlı ve kolayca hayata geçirin.

Siz işinize odaklanın, abonelik ve teknoloji bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.