SaaS (Software as a Service) Aboneliği

SaaS (Software as a Servise), bulut tabanlı olan uygulamalara internet üzerinden bağlanmayı ve kullanabilmeyi sağlayan bir yazılımdır. Bu yazılım servisi kullandığın kadar öde modelini ele alır.

Peki bulut tabanlı teknoloji nedir diye soracak olursak; kısacası online bir depolama hizmetidir. Bulut tabanlı teknolojiler hiçbir kurulum gerektirmez. İnternet üzerindeki verilerinizi, uygulamalarınızı ve programlarınızı bulut diye adlandırılan bir sanalda depolamanızı sağlar.

 

 

Bu bilgilerden sonra, peki SaaS aboneliği nedir?

Genellikle şirketler, bir hizmet sunmak için çok sayıda ödeme yapmak yerine bir yazılım üreticisinin SaaS hizmetine dönemsel abone olarak sadece kullandıkları kadar ödeme yapma şansı bulurlar. Yazılımları indirmek ve kurmak yerine SaaS sistemi internet bağlantısı ve internet tarayıcısıyla verilere ulaşımı sağlıyor.

Yazılımı sağlayan şirketler veri tabanlarını ve kodları elinde tutar. Şirketler pahalı donanımlar, sistemler satın almak ve ekstra yazılım maliyetleri ödemek yerine bu sistemi kullanırlar ve aynı zamanda sistemlerin bakım ve güncellemeleriyle uğraşmak zorunda kalmazlar. Tüm bunlar ele alındığı zaman şirketler maddi olarak ciddi avantajlar sağlar. Tüm sistemlere ulaşmak için de yalnızca internet erişimi ve tarayıcının olması yeterli olduğu gibi 7/24 erişim mümkündür.

 

 

SaaS ürünü abonelikleri, aylık sunulacağı gibi yıllık olarak da sunulmaktadır. İçerdiği içerikler ve programlarına göre fiyatlandırmaları vardır. Şirketler kendilerine uygun olan süreler için abonelik ve paket seçimi yaparlar. İhtiyacı olan içeriklerde SaaS ürünlerini tercih ederler. Üstelik bu servisin en önemli avantajı sadece ihtiyaç olan kısımların ücretini ödeyecek olmak.

SaaS ürünlerine yapılacak sürekli güncellemeler ve iyileştirmeler satın alan şirketler ve kişiler açısından tatmin sağlayacaktır. İşletmelerin ve müşterilerin sıkıntı yaşamaması ve sistemle alakalı sorunlarla uğraşmaması da önemli bir boyuttur. Burada yazılımı sağlayanların ürünü sürekli aktif olarak ele alması rol oynar. Aboneler aynı zamanda istedikleri zaman hizmeti sonlandırabilme özgürlüğüne sahipler. Yani abonelik ve kullanım sürecini sonlandırmak mümkün.

 

 

Yani SaaS aboneliğinin birçok avantajı bulunmakta. Yalnızca kullanıldığı kadar ödenmesi, istenilen zamanda abonelik ve hizmet iptali, gelişmiş uygulamalara erişme, maliyetleri büyük oranda kısması, uygulama verilerine istenilen zamanda erişme, yazılım indirmeye gerek kalmadan web üzerinden çalışabilme gibi bir çok şey sıralanabilir.

Siz de SaaS ürününüz abonelik modeli ile sunmak için hemen bizimle iletişime geçin. Zebrapos ile ödeme ve abonelik alanında hiçbir geliştirmeye gerek duymadan, hızlı ve kolayca ürününüzü abonelik modeli ile sunmaya başlayabilirsiniz!

Siz ürününüze odaklanın, abonelik işi bizde!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.